Bu yıl 7. kez sizlerle buluşacak olan Mersin Narenciye Festivali 1-2-3 Kasım’da gerçekleştirilecek. Festival süresince konserler, yerli ve yabancı dans gruplarının performansları, onlarca şefin sunum yapacağı gastroshowlar, kortejler, su jeti ve flyboard şampiyonası gibi etkinlikler düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk meyve giydirmeli festivali olan Mersin Narenciye Festivali, sergilenen figürleriyle diğer festivallerden ayrılıyor. Ahtapottan aslana, uçaktan yel değirmenine kadar birbirinden ilginç figürlerin hazırlandığı festivalde, 2018 yılında 100 tona yakın narenciye kullanıldı. Figürlerin hazırlanmasında 90 kişi 15 gün boyunca emek verdi.

Festivalde, 25 ülkeden 700’den fazla dansçı, müzik grupları, defileler ve konserler 2 gün boyunca Galatasaray Meydanı’na kurulacak ana sahnede ve Side Sütunları Sahnesi’nde sürecek.

Ayrıca, Gastroshow alanında Türkiye’nin dört bir tarafından onlarca şef narenciyeli lezzetler konsepti ile hazırladıkları yemekleri izleyenlerin beğenisine sunacak.

3 Kasım’da gün boyu gerçekleştirilecek yarışmayla da Mersin Narenciye Festivali Flyboard Şampiyonu unvanına kavuşacak.

Ayrıca festival alanı boyunca kurulacak stantlarda, farklı sektörlerden birçok Mersinli üretici, ürünlerini sergileme ve satışa sunma fırsatını yakalayacak.