17-18 Kasım tarihlerinde Mezitli sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Mezitli ilçesindeki okullarda narenciye dağıtımı gerçekleştirildi.
Mersin Ticaret Borsası koordinatörlüğünde 17-18 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Mezitli ilçesinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine narenciye dağıtıldı.
Sarısıyla, turuncusuyla ve yeşiliyle Narenciye renklerine bürünen okullarda öğrencilere vitamin ve mineral deposu olan narenciyenin sağlık açısından faydaları ve bilinçli beslenmedeki rolü anlatıldı.
Özdemir: “Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır”
Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, “Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır” sloganı ile devam eden festival yolculuğu boyunca, narenciyenin özellikle sağlık ve kent ekonomisi açısından önemine dikkat çekerek tüketiminin yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini ifade etti. Narenciyenin başkenti Mersin’de gerçekleştirilen festivalde sadece narenciye ürünleri kullanarak yapılan süslemeler ve mobil figürler ile, tam bir narenciye dünyası yarattıklarını kaydeden Özdemir, “Bu dünyada emek var, ekip çalışması var, sanat ve hayal gücü var” dedi.
Özdemir, tüm Mersinlileri 17-18 Kasım’da Mezitli sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’ne davet etti.
About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit